• Chór "Królewskie Słowiki"

• W piątek 24 maja nasz szkolny chór "Królewskie Słowiki" pod dyrekcją Katarzyny Adamczyk zdobył Srebrne Pasmo podczas Wojewódzkiego Przeglądu Chórów programu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska, który odbył się w Lusławicach.

Gratulujemy sukcesu

• Dzień Dziecka 2024

• W tym roku wcześniej bo 29 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Tego dzień był pełen atrakcji dla naszych uczniów. Dzisiejszy Dzień Dziecka w klasach 0 – III był pełen radosnych wrażeń. Nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli w tak lubianych przez siebie zajęciach ruchowych na świeżym powietrzu. Rozwijali swoją sprawność na kilku torach przeszkód. Brali udział w grach i zabawach ruchowych. Rozwiązywali zagadki i oglądali kreskówki. Nie zabrakło nagród niespodzianek oraz pysznego poczęstunku. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego wyjątkowego dnia, a naszym szkolnym dzieciom z okazji ich święta życzymy samych pogodnych dni!

W czasie kiedy najmłodsi bawili sie na boisku szkolnym, starsi uczniowie od klas 4-8 ogladali film pt: "Dzień na Tak", potem były rozgrywki sportowe zorganizowane przez Pana Artura no i poczęstunek od mam z Rady Rodziców. Na koniec zabawa zorganizowana przez SU i poprowadzona przez panią Katarzynę Adamczyk.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy rodzicom, za przygotowanie poczęstunku dla wszystkich dzieci.

Więcej zdjęć na FB https://www.facebook.com/profile.php?id=100086450203652

• Wycieczka zawodoznawcza do firmy Igloo!

• 📣Wycieczka zawodoznawcza do firmy Igloo! 🌍🏢

Uczniowie naszej szkoły mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w wycieczce zawodoznawczej do renomowanej firmy Igloo. Podczas wizyty nasi uczniowie zapoznali się ze strukturą firmy oraz z szerokim wachlarzem zawodów wykonywanych w zakładzie. Dzięki temu mogli zobaczyć, jak ważne są wiadomości zdobywane w szkole i jak znajdują one zastosowanie w pracy zawodowej. Firma Igloo, znana z wdrażania nowoczesnych technologii, pokazała nam swoje innowacyjne rozwiązania, które mają zastosowanie na całym świecie. Mogliśmy zobaczyć, jak działają ich filie na różnych kontynentach i jak współpracują ze sobą, aby dostarczać produkty najwyższej jakości. Na zakończenie wizyty każdy uczestnik otrzymał drobny upominek, który będzie miłą pamiątką z tego niezwykłego dnia. Dziękujemy firmie Igloo za gościnność i inspirujące doświadczenie! Jesteśmy przekonani, że takie inicjatywy pomagają naszym uczniom lepiej zrozumieć rynek pracy i zainspirują ich do dalszego rozwoju. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki, które znajdziecie w galerii poniżej 📸

👇#WycieczkaZawodoznawcza #Igloo #NowoczesneTechnologie #Edukacja #Inspiracja #ZawodyPrzyszłości #

• ,,Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość” (św. Jan Paweł II)

• 18 maja chętni uczniowie z klasy IV, VI, VII i VIII wzięli udział w XXIII Rajdzie Szlakiem Papieskim.
            Tegoroczna trasa Rajdu przebiegała z Niegowici do Łapanowa i wynosiła 12 km. Szlak Papieski został
            wyznaczony dla upamiętnienia drogi, którą przemierzał nasz Wielki Polak, będąc jeszcze wikariuszem
            w parafii Niegowić.
            16 osób z naszej szkoły odpowiedziało pozytywnie na zaproszenie świętego Jana Pawła II –go, aby
            uczcić w formie pielgrzymki 104 rocznicę urodzin Papieża Polaka i zawierzyć Mu swoje życie. Nasza
            grupa, umocniona uczestnictwem w półgodzinnej mszy świętej, poradziła sobie na szlaku bardzo
            dobrze. Trasa Rajdu wiodła malowniczymi ścieżkami i dostarczyła wszystkim uczestnikom wiele
            wrażeń. Towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda.
            Po dotarciu do Łapanowa mogliśmy skorzystać z ciepłego posiłku i uczestniczyć w losowaniu
            nagród. Jedna z nich: ,,piłka nożna” – trafiła do przedstawiciela naszej szkoły, z czego się bardzo
            ucieszyliśmy.
            Wiele osób z naszej grupy zadeklarowało chęć udziału w Rajdzie Papieskim w przyszłym roku, co jest
            najlepszym dowodem na to, że ta forma oddania hołdu Janowi Pawłowi II przypadła nam do gustu.
            A więc do zobaczenia w przyszłym roku …
            Do artykułu dołączamy pamiątkowe zdjęcia z tegorocznego Rajdu.

• Zapisy dziecka do przedszkola w okresie wakacyjnym

• Dyrektor Szkoły Podstawowej im. K. Brodzińskiego w Królówce informuje, że istnieje możliwość zapisania dziecka do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w okresie wakacyjnym.

Zainteresowani rodzice powinni dokonać zgłoszenia we właściwej placówce pełniącej dyżur. Wykaz placówek oraz terminów przerw wakacyjnych znajduje się na drzwiach przedszkola i szkoły. Regulamin dyżuru wakacyjnego znajduje się na stronie internetowej szkoły i w przedszkolu (do wglądu).

Oświadczenia i wnioski można pobrać ze strony internetowej szkoły lub od pań z przedszkola.

Zgłoszenie należy dostarczyć do wybranej placówki w nieprzekraczalnym terminie od 09.05.2024 r. do 31.05.2024 r.