Harmonogram konsultacji IODO II półrocze 2024
Laboratoria Przyszłości
To już kolejny rok, w którym nasza szkoła bierze udział w rządowym programie #LaboratoriaPrzyszlosci. Podczas zajęć uczniowie wykorzystując zakupione pomoce rozwijali swoje zdolności i umiejętności. Wykazywali się pomysłowością, kreatywnością oraz zdolnościami manualnymi. Zajęcia nie tylko rozwijały kreatywność, cierpliwość i koncentrację, ale także umożliwiały uczniom wyrażanie emocji poprzez sztukę. W trakcie zabawy uczniowie utrwalali wiadomości poznane na lekcjach. Korzystając z nagłośnienia w czasie akademii kształtowali właściwą postawę patriotyczną i obywatelską. Podczas zajęć muzycznych, i nie tylko, użycie mikrofonu rozbudziło zainteresowanie uczniów. Pokonanie początkowych problemów z jego użyciem pozwoliło na wzmocnienie poczucia własnej wartości, a efektywność i atrakcyjność wykonania dała satysfakcję z wykonywanej pracy. Uczniowie zaangażowali się w wyszukiwanie pięknych miejsc i szczególnych ujęć prezentujących lokalną okolicę. W trakcie wszystkich zajęć wykorzystywaliśmy sprzęt i materiały zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszlosci.
30
Pasowanie na czytelnika
W środę, 19 czerwca, pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona czytelników naszej szkolnej biblioteki podczas uroczystości pasowania, której celem było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki, nieustannego rozwijania umiejętności czytania oraz poszanowania książek. Zanim uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, udali się w literacką podróż na Wyspy Bergamuta. Spotkanie z bohaterami utworów Jana Brzechwy, ukazało z humorem i dowcipem, jak ważna jest praca nad własnym charakterem oraz wyzbycie się złych skłonności i przyzwyczajeń.
Pierwszoklasiści wysłuchali pięknych interpretacji utworów Jana Brzechwy zaprezentowanych przez koleżanki i kolegów ze starszych klas. Złożyli ślubowanie, w którym obiecali należycie troszczyć się o szkolny księgozbiór, a następnie przez p. dyrektor Agnieszkę Pilarską zostali pasowani na czytelników naszej książnicy oraz otrzymali pamiątkowe upominki – książkę Justyny Bednarek Wnuczka antykwariusza. Dzięki przygotowanej specjalnie dla nich książce, w ramach Kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” przypominającej o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania, chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie. Wspólna lektura może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych.
Najmłodsi uczniowie cały kończący się właśnie rok szkolny zapoznawali się z biblioteką. Dowiedzieli się, że jest to miejsce, w którym można nie tylko pożyczyć szkolną lekturę, ale również miło spędzić czas, pograć w gry, porozmawiać z p. bibliotekarką o szkolnych sukcesach i trudach czy odpocząć podczas przerw lub po zajęciach.
32